2021 North vs South U18 Trialists
2021 NORTH VS SOUTH U18 TRIALISTS
- All
athletes need to make contact with their respective team managers by midday on
Wednesday 31st March to either accept or decline their trial.
- North Island Manager: Rachel Gamble-Flint rachel.gamble.flint@gmail.com
- South Island Manager: Ella Greenslade ellajgreenslade@gmail.com
- More information regarding the trial and regatta is available on www.rowingnz.kiwi under the High Performance tab, Policies and Information.
North Island Trialists
Girls
Amelia Glover, Waikato Diocesan School for Girls
Anna Bullock, Whanganui Collegiate School
Charlize Tutbury, Aquinas College
Emma Averill, Otumoetai College
Gabrielle Austin, Hamilton Girls’ High School
Georgia Jefferis, Waikato Diocesan School for Girls
Jasmine Ireland, Auckland Diocesan School for Girls
Jenna Brangwynne, Otumoetai College
Jenna-Lee Markgraaff, Cambridge High School
Jessica Mabey, Epsom Girls’ Grammar
Leah Weck, St Paul’s Collegiate School
Maiya Birdling, Sacred Heart Girls’ Hamilton
Margy Hazelhurst, Whanganui Collegiate School
Mia Holden, Queen Margaret College
Natalie Kirke, Auckland Diocesan School for Girls
Samatha Eden, St Peter’s School Cambridge
Sofia Greenhalgh, Westlake Girls’ High School
Sophia Hodson, Scared Heart Girls’ College, New Plymouth
Boys
Adam Wilson, Hamilton Boys’ High School
Amiel John, Auckland Grammar School
Cam MacGillivray, Mount Albert Grammar School
Connor Davison, St Peter’s School Cambridge
Daniel Humphrey, Hamilton Boys’ High School
Dougal Rutherford-Levien, Auckland Grammar School
Ethan Johnson, Hamilton Boys’ High School
Jack Henry, Onewhero Area School
Jack Mitchell, King’s College
James Jury, Westlake Boys’ High School
Jamie Woods, Auckland Grammar School
Logan Spencer, St Paul’s Collegiate School
Matthew Poulton, Whanganui Collegiate School
Riley Wills, St Paul’s Collegiate School
Toby Smith, Hamilton Boys’ High School
Will Tattersfield, Huanui College
William Mackintosh, Hamilton Boys’ High School
Xavier Simpkins, St Peter’s College Auckland
Coxswains
Bridget Jones Long, Whanganui Collegiate School
Fred Phillips, St Paul’s Collegiate School
Kate Ward, Waikato Diocesan School for Girls
Nikolaos Matiatos, Westlake Boys’ High School
Oliver Duncan, Hamilton Boys’ High School
Sophie Ryan, Auckland Diocesan School for Girls
South Island Trialists
Girls
Alice Wallis, Rangi Ruru Girls’ School
Charlotte Lightfoot, Queen Charlotte College
Emily Findlay, Mt Aspiring College
Emma Flanagan, Marlborough Girls’ College
Felicity Pye, St Margaret’s College
Georgie Bethell, Rangi Ruru Girls’ School
Holly Lill, Rangi Ruru Girls’ School
Jamie Cunningham, Queen Charlotte College
Jemma Burrowes, St Margaret’s College
Katie Gardner, Christchurch Girls’ High School
Lexi Timpson, Marlborough Girls’ College
Lucy Munro, Nelson College for Girls
MacKenzie Bryant, Dunstan High School
Nicole Vance, Rangi Ruru Girls’ School
Olivia Studholme, St Margaret’s College
Phoebe Wallis, Rangi Ruru Girls’ School
Phoebe Wellstead, Columba College
Pipi Horan, Mt Aspiring College
Primrose Porter, Rangi Ruru Girls’ School
Rosie Gray, Rangi Ruru Girls’ School
Sophie Smith, Dunstan High School
Boys
Abe McArthur, Christ's College
Angus Hill, St Andrew's College
Ashley-James Fitzgerald, Marlborough Boys' College
Billy McCully, Timaru Boys' High School
Bryce Stace, Nelson College
Dylan Burton, Marlborough Boys' College
Fergus Rutledge, St Andrew's College
Flynn Mercer, Nelson College
George Higgins, Cashmere High School
Grayson Small, Otago Boys’ High School
Henry Farrell, St Andrew's College
Henry Kirk, Otago Boys’ High School
James Mclaren, St Andrew's College
Leon Poswillo, Marlborough Boys' College
Matthew King, Cromwell College
Oscar Clatworthy, Cashmere High School
Rhys Salvador, Marlborough Boys' College
Sam Clelland, Cashmere High School
Sam Long, St Andrew's College
Will Davidson, Timaru Boys' High School
William Anderson, Cashmere High School
Coxwains
Andrew Lindsay, Christchurch Boys’ High School
Annabel Wynn-Williams, Rangi Ruru Girls’ School
Annabelle Scott, Craighead Diocesan School
Ashlee Tacon, St Margaret’s College
Sienna O'Shannessey, Rangi Ruru Girls’ school
Walter Wickham, Marlborough Boys' College