New Zealand Junior Trialists Announced
NEW ZEALAND JUNIOR TRIALISTS 2017
All athletes will shortly receive an email from Michele Munro containing an invitation to attend the Junior Trial. Please follow the link in the email to register your attendance. If you have any problems with this process, please contact Michele Munro michelemunro@rowingnz.kiwi. This is to be done by midday on Wednesday 5 th April.
The assembly date for the Junior Trials is Friday 14 April, 4.45pm finishing Thursday 20 April.
Rowing New Zealand will arrange all travel for athletes from the South Island and lower North Island.Athletes who are making their own way to Karapiro need to be at Rowing New Zealand High Performance Centre at 5pm Friday 14 April.
The cost to attend the Junior Trial is $800 including GST. When registering online, you will have an option to either pay by credit card or be sent an invoice.Please ensure whichever option you choose is paid in full prior to Friday 14 April.
An information pack is available on www.rowingnz.kiwi under the High Performance tab, Policies and Information.
A medical consent form will be emailed on acceptance of the Trial.
Girls
Clora Quinlan-Thompson, Columba College
Gabrielle Hannen, Nelson College for Girls
Grace Watson, St Paul's Collegiate
Grace Wilson, Ashburton College/ Ashburton Rowing Club
Grace Holland, Tauranga Girls College
Grace Loveridge, Christchurch Girls' High School
Isla Blake, Hamilton Rowing Club/ Waikato RPC
Kate Haines, Diocesan School for Girls
Kate Littlejohn, St Pauls Collegiate
Laura Feinson, St Oran's Lower Hutt
Laura Pinnell, Christchurch Girls' High School
Madeline Parker, Huanui College
Mahalia Shand, Nelson College for Girls
Olivia Hughes, St Margarets College
Penny Young, Villa Maria College/ Ashburton Rowing Club
Rebeka Frood, Tauranga Girls College
Rosie Ireland, Diocesan School for Girls
Sophia Meldrum, Baradene College
Sydney Johnson, St Peter's School Cambridge
Veronica Wall, Ashburton College/ Ashburton Rowing Club
Boys
Ben Taylor, St Andrews College
Bradley Leydon, John McGlashan College
Cole Brann, Saint Kentigern College
Daniel Ward, Wellington Rowing Club/Central RPC
Daniel Williamson, Kings College
Elliott Jenkins, Whakatane High School
Ethan Blight, St Kentigern College
Fergus Ritchie, Lindisfarne College
Finn Jenkins,Whakatane High School
Gus Olifiers, Trident High School
Jacob Jones, Westlake Boys High School
James Hall, Kings College
Joshua Wade, Christs College
Liam Zinzley, Sacred Heart College Auckland
Luca Kirwan, Sacred Heart College Auckland
Luke Brady, Nelson College
Manawa Mclaughlin, New Plymouth Boys High School
Mark Taylor, Oamaru Rowing Club/Southern RPC
Matt MacDonald, Auckland Grammar Rowing Club/Auckland RPC
Mitchell White, St Andrews College
Regan Bernasconi, Pukekohe High School
Sam Monkley, Cambridge Rowing Club/Waikato RPC
Samuel Jones, Westlake Boys High School
Thomas Russel, St Andrews College
Thomas Woelders, Christchurch Boys High School
Zackary Rumble, St Andrews College