2024 U18 North vs South Trialist Announcement
The following athletes are invited to attend the 2024 U18 North Island or South Island trials at Lake Karāpiro from 18-20 April or Lake Ruataniwha from 17-19 April.
All athletes are asked to make contact with their respective team managers no later than Tuesday 26 March 2024, 12pm to either accept or decline the trial.
- North Island Manager: April Ieremia, aieremia@westlakegirls.school.nz
- South Island Manager: Kendal Everest, kendaljeverest@gmail.com
The cost to attend the trial is $120.
U18 NORTH ISLAND
Women
Alice Egerton, Queen Margaret College
Amy Everitt, Mount Maunganui College
Angalla Carney, Iona College
Charlotte Mawston, Westlake Girls’ High School
Elizabeth Adrole, Whanganui Collegiate School
Emma Curnow, Mount Albert Grammar School
Georgia Treblico, Waikato Diocesan
Hannah Tomlin, Waikato Diocesan
Ione Eadie, Kings College, Auckland
Lilah Martin, Mt Albert Grammar School
Maclaine Stuart, Waikato Diocesan
Milan Nordstrom, Waikato Diocesan
Molly McClintock, St Peter’s School, Cambridge
Olive Strahan, Whanganui Collegiate School
Ottalie Morrah, Whanganui Collegiate School
Payton Berry, Westlake Girls’ High School
Peyton Barnard, St Peter’s School, Cambridge
Robyn van Dijk, Whanganui High School
Sophie Dunn, St Paul’s Collegiate School
Zara Brangwynne, St Paul’s Collegiate School
U18 NORTH ISLAND
Men
Arthur Yeoward, St Peter’s College, Auckland
Ash Schutz, Whakatane High School
Angus Forrest, St Kentigern’s College
Benjamin Davison, St Peter’s College, Auckland
Benjamin Poulton, Whanganui Collegiate School
Cohen Robinson, Pukekohe High School
Cole Ellis, Sacred Heart College, Auckland
Corben Campbell, Hamilton Boys’ High School
Frank Ison, Glendowie College
George Marshall, Sacred Heart College, Auckland
Harry Kavanagh, Wellington College
Jack Buckley, Westlake Boys’ High School
Jack Ramsey, Hamilton Boys’ High School
Jackson Metuangaro, Westlake Boys’ High School
Jake Newton, Whanganui High School
James Knottenbelt, St Kentigern’s College
Nathan Strachan, Macleans College
Reuben Golds-Uili, St Peter’s College, Auckland
Travis Talpos, Whakatane High School
William Herd, Whanganui High School
U18 NORTH ISLAND
Coxswains
Ashlee Bourke, Takapuna Grammar School
Charles McRobie, St Kentigern’s College
Guy Pinfold, Mount Albert Grammar School
Oscar Molloy, St Peter’s College, Auckland
Tayla Coplestone, Westlake Girls’ High School
Yasmin Phillips, Diocesan School for Girls
U18 SOUTH ISLAND
Women
Aine Leeson, St Margaret's College
Alice Duffy, Rangi Ruru Girls' School
Annabelle Talbot, Craighead Diocesan School
Ava Readman, St Margaret's College
Brooke Harper, Rangi Ruru Girls' School
Cara Brignull, Marian College
Charlotte Peterson, Marian College
Ciara Paterson, Columba College
Eleri Clare, Cashmere High School
Ella Harris, Rangi Ruru Girls' School
Emily Caird, Craighead Diocesan School
Grace Straker, Marlborough Girls College
Kiara Thyne, Twizel Area School
Lily Grant, Craighead Diocesan School
Lily Richardt, Craighead Diocesan School
Lucy Tod, St Margaret's College
Niahm O'Docherty, Dunstan High School
Sadie Mason, Twizel Area School
Tahlia Nelson, Dunstan High School
Thea Murdie, Cashmere High School
U18 SOUTH ISLAND
Men
Ben Rowe, Christchurch Boys' High School
Bruno Dooley, St Bede's College
Charlie Manser, Wakatipu High School
Danny Webb, Christchurch Boys' High School
Geordie Pavey, Christ's College
George Young, Christ's College
Harrison Thode, Otago Boys' High School
Harry Cournane, St Bede's College
Harry Lightfoot, Wakatipu High School
Hugo van Herel, St Bede's College
James Hadden, Christ's College
Logan Gardner, St Andrew's College
Luke Tompkins, Timaru Boys' High School
Mac Brown, Timaru Boys' High School
Ollie Browning, Christchurch Boys' High School
Roland Ozanne, Otago Boys' High School
Seb Watson, Wakatipu High School
Will Harrington, Christchurch Boys' High School
Will Richards, Christ's College
U18 SOUTH ISLAND
Coxswains
Bella Harris, St Margaret's College
Ellie Scotland, St Margaret's College
Grace O'Connor, Rangi Ruru Girls' School
Jonty Gray, Christ's College
Ned Brown, Timaru Boys' High School
William Tavendale, St Andrew's College