2024 North and South Island U18 Team Announcement
The North Island and South Island teams will be racing each other at Lake Karāpiro on Tuesday the 23rd and Wednesday the 24th of April.
North Island U18 Team
Girls
Alice Egerton, Queen Margaret College
Amy Everitt, Mount Maunganui College
Angalla Carney, Iona College
Charlotte Mawston, Westlake Girls High School
Georgia Treblico, Waikato Diocesan
Hannah Tomlin, Waikato Diocesan
Maclaine Stuart, Waikato Diocesan
Milan Nordstrom, Waikato Diocesan
Molly McClintock, St Peters School, Cambridge
Olive Strahan, Whanganui Collegiate
Ottalie Morrah, Whanganui Collegiate
Peyton Barnard, St Peters School, Cambridge
Boys
Arthur Yeoward, St Peters College, Auckland
Ash Schutz, Whakatane High School
Ben Poulton, Whanganui Collegiate
Cole Ellis, Sacred Heart College, Auckland
Corben Campbell, Hamilton Boys High School
George Marshall, Sacred Heart College, Auckland
Jack Buckley, Westlake Boys High School
Jack Ramsey, Hamilton Boys High School
Jake Newton, Whanganui High School
James Knottenbelt, St Kentigern College
Nathan Strachan, Macleans College
Travis Talpos, Whakatane High School
Coxswains
Ashlee Bourke, Takapuna Grammar School
Guy Pinfold, Mount Albert Grammar
Tayla Coplestone, Westlake Girls High School
Yasmin Phillips, Diocesan School for Girls
South Island U18 Team
Girls
Aine Leeson, St Margaret's College
Ava Readman, St Margaret's College
Brooke Harper, Rangi Ruru Girls' School
Charlotte Peterson, Marian College
Ciara Paterson, Columba College
Eleri Clare, Cashmere High School
Emily Caird, Craighead Diocesan School
Grace Straker, Marlborough Girls College
Lily Grant, Craighead Diocesan School
Lucy Tod, St Margaret's College
Ruby Smith, Dustan High School
Sadie Mason, Twizel Area School
Boys
Ben Rowe, Christchurch Boys' High School
Charlie Manser, Wakatipu High School
Daniel Webb, Christchurch Boys' High School
George Wilson, Christ's College
George Young, Christ's College
Harrison Thode, Otago Boys' High School
Harry Lightfoot, Wakatipu High School
Hugo van Herel, St Bede's College
Luke Tompkins, Timaru Boys' High School
Mac Brown, Timaru Boys' High School
Seb Watson, Wakatipu High School
Will Richards, Christ's College
Coxswains
Bella Harris, St Margaret's College
Ellie Scotland, St Margaret's College
Jonty Gray, Christ's College
William Tavendale, St Andrew's College